| DjKatalyno a întrebat:

Am terminat clasa aVIII-a si m-am inscris la profilul matematica-informatica intensiv la colegiul national ioan slavici satu mare. Am intrat la acel profil si mi-am dat si examenul de bilingv engleza. Cand au fost inscrieriile la profile am pus primul mate info intensiv si al doilea mate info bilingv...acum imi pare cam rau si as vrea sa ma transfer la bilingv. As vrea sa stiu daca as putea daca locurile sunt doar 30 dar am media mai mare decat ultimul din acea clasa?

Răspuns Câştigător
| illydiamond a răspuns:

La noi in alba iulia cel putin, te poti transfera doar dupa primul semestru. dar trebuie sa ai media pe primul semestru mai mare decat ultima medie de admitere la profilul unde vrei sa te muti. si de obicei clasele nu raman de 30. mai mereu accepta inca un transfer sau chiar doua.

3 răspunsuri:
| zzzzz a răspuns:

Nu prea conteaza media in aceasta situatie. Dupa inceperea anului scolar poti pur si simplu sa te transferi, asta daca este de acord conducerea scolii.

| DjKatalyno explică:

Iar daca sunt 30/30?

| Arnold123 a răspuns:

Katalin Domnul director de la noi de la scoala e cam zgarcit laughing doar 30 accepta in clasahappy eu incerc sa ma transfer la filo bilingv inca din prima saptamana de scoala si s-au dus multi in fata mea oh go on desi habar n-au de englezahappy acum doar din a10a am sanse sa ma transfer happy ca se elibereaza 2 locuri si trebuie si asa sa dau diferenta din geografia angliei happy deci daca sunt 30 in clasa ramai unde ai fost repartizathappy imi pare rau dar domnu Martin nu accepta mai multi de 30 happy