| DrTerrible a întrebat:

Anul acesta am terminat clasa XI in Ro iar in aceasta vara m-am stabilit cu parintii in Germania. Ei muncesc aici si au locuinta. As vrea sa stiu pentru a ma inscrie aici la scoala de ce acte am nevoie? Am auzit ca oricum clasa a 11 va trebui sa o repet deoarece nu stiu Germana.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Chiar daca ai domiciliat in alt judet din Ro, documentele necesare, vizate si apostilate( vizate de catre Insp. Sc. Judetean si apostilate de catre Institutia Prefectului), sunt cele enumerate in link-ul:http://www.isj.gl.edu.ro/......studii.pdf