| luxuriant a întrebat:

Anul asta termin liceul si vreau sa intru la o facultate de litere.M-am tot interesat pe ici colo, dar nu am inteles un singur lucru... faza cu admiterea.
Mai exact, din ce dau dau examen pentru a putea studia una dintre limbile moderne aplicate?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare facultate are un regulament propriu de admitere, asa ca va trebui sa-l citesti pe cel de la facultatea la care vrei sa candidezi.
Orientativ poti citi Admiterea 2019, cam asa s-ar putea sa fie si in anii viitori. Precis vei gasi in admiterea din anul cand vei candida, de regula aceasta se afiseaza pe site-ul oficial al afcultatii prin luna februarie a fiecarui an.