| Justmeale2345 a întrebat:

Buna TPU! As dori sa dau testul C1 pentru Cambridge Advanced English si nu stiu ce carti as putea sa imi iau pentru pregatire. Momentan eu am nivelul B1-B2 dar as vrea sa ma pregatesc si la anul sa obtin diploma de C1. Ce imi recomandati?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Durează 6-12 luni să-ți dezvolți un vocabular de C1, trebuie să citești foarte mult, să vorbești zilnic măcar o oră, să înveți să pronunți cu accent(cât poți), și să vorbești fluent, fără pauze, fără lapsusuri. Dacă faci un curs acolo te va pregăti profesorul, nu trebuie să te stresezi tu. Dacă nu vrei curs va dura mai mult și sunt șanse să nu iei din prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pe site-ul lor mai multe materiale. Daca vrei gasesti si pe olx carti second hand unele cu tot cu cd audio