| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau la facultatea de litere. Dar nu stiu sa aleg optiunile. Sa aleg doua limbi straine sau o limba straina si limba romana?

Voi cu ati ales si ce sfaturi mi-ati putea da?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde ce medie ai, în ce oraş vrei să dai şi cum sunt criteriile de admitere. De obicei, la secţiile cu două limbi moderne, se intră cu medii mai mari şi e destul de greu să faci faţă în facultate dacă nu le ştii pe ambele la un nivel destul de bun. Eu am fost ieri şi m-am înscris, am ales română-limbă modernă. Pentru mine Literele sunt a doua opţiune, dar oricum, în cel mai rău caz, dacă nu intru unde îmi doresc, nu îmi va fi greu aici. Când e vorba de o singură limbă străină, te poţi descurca, cu mai multă uşurinţă. Aceasta e părerea mea cel puţin...

Mult succes!

1 răspuns:
| Trucski a răspuns:

O as alege romana si limba englezahappy