| boris255 a întrebat:

Buna TPU
As vrea sa incep sa citesc carti de filozofie, deoarece sunt interesata, insa nu am mai citit nicio carte de aceat gen pana acum. Ce imi recomandati?

1 răspuns:
| StevenMetalhead a răspuns:

E bine că ești interesată, uite câteva cărți :
"Republica" de Platon.
Originea Speciilor de Charles Darwin
Dincolo de bine şi rău de Friedrich Nietzsche
O carte, ei bine nu e chiar atât de filosofică, cât și îți crează o revoluție a conștiinței " Calea luptătorului pașnic " de Dan Millman. Este chiar în PDF gratis.
Și....Biblia. Desigur. Mai ales vechiul testament, vei rămâne șocată de ființa omului de atunci.