| CristinaMrr a întrebat:

As vrea sa intreb, in prezent cat valoreaza media de pe cei 4 ani (V,VI,VII, VIII) pentru admiterea la liceu? 25%?

Răspuns Câştigător
| FriendsShow a răspuns:

Utie cum se face: medie clasa5+medie clasa 6+ medie clasa7+medie clasa8... apoi sa spunem ca ti-a dat 36 toate astea adunate..imparti la patru..si iti da noua.
la examen la romana iei 9 si la mate 7(spun si eu)...aduni 9+7=16,imparti la 2 si da 8... apoi 9(media 5-8)+ 8(media examene)=17:2=8.5 ..va fi media cu care intri la liceu.Paa

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! 50%.Pa, pa.

| VintagePink a răspuns:

50%