| iuby29 a întrebat:

Buna TPU...as vrea sa intru la liceul Ion Ghica la profilul turism si alimentatie. Vreau sa stiu mai exact in ce consta acest profil, ce materii se fac, la ce se da bacul si ce specialitate dobandesc dupa terminarea liceului.Multumesc anticipat! Ofer funda!

1 răspuns:
| toshizo a răspuns:

Buna! eu sunt pe profilu acesta clasa a 11-a.bacul il dau la mate, romana, geografie sau econobie.pana in clasa a 11-pea se fac materii obisnuite + practica si module.la practica noi am fost in hotel si in restaurante pentru dobandirea conostintelor practice. specializarea dobandita de pe urma acestui profil :ospatar,barman, bucatar, si pentru turism ori ce loc de munca intr-un hotel, motel, si ce mai tine de turism, ghid si altele.