| luiza71 a întrebat:

Buna tpu...as vrea si eu parerea voastra.care domeniu credeti ca e mai bun la facultate:management sau masuratori terestre si cadastru? nu stiu la care sa raman.pt ca am sanse la intru la amandoua la buget.

Răspuns Câştigător
| BogdanS a răspuns:

Eu stiu ca am avut un coleg in scoala si mi-a spus ca se duce la cadastru pentru ca unchi-su este acolo si castiga foarte bine.Insa cred ca si managementul este foarte bun.Insa la management ar trebui sa devii un antreprenor si sa-ti dezvolti o afacere ca sa pui in valoare managementul in timp ce la cadastru esti angajat.Bine acum, depinde 100% de orientarea ta. Daca as fi eu si m-as pricepe (insa urasc matematica) m-as duce la management pentru ca stiu ca va fi intotdeauna ceva sigur.La asta cu cadastru la cum se vand case, vai de mine.Insa decizia este numai a ta deoarece depinde unde vrei sa te orientezi.

1 răspuns:
| Mirela77 a răspuns:

In acest caz orienteazate dupa ce obtiuni ai la final de facultate.La cadastru ai sansa unui post doar cu pile.La menegement trebuie sa iti obtii foarte multa experienta din timpul facultatii altfel nu te baga nimeni in seama, peste tot se cere experienta.Bafta