| Copila2016 a întrebat:

Bună TPU, astăzi seară am visat că am murit și am reînviat, în timp ce muream mă duceam în jos și o auzeam pe mama strigându-mă. Am ajuns la fundul unui ocean albastru apoi m-am sufocat 1 secundă cu o stare de sperietură și am murit instant ( deși nu este ocean sub blocul în care stau în realitate ) Apoi nu știu cum m-am dus spre o lumină și am înviat ajungând acasă. Restu nu mai îmi aduc aminte pentru că m-am sculat. Ce înseamnă acest vis?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseaman ca ai viata lunga si fericita!
Atunci cand mori in vis, inseaman ca traiesti in realitate foarte multi ani, sanatosi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că ai imaginație bogată. Felicitări.

| Mayhem666 a răspuns:

Inseamna ca ai o imaginatie bogata. Visele sunt date de subconstient, atunci cand intrii in faza REM (rapid eye movement) a somnului, atunci cand se "instaleaza" visele. Poti avea intre 3 si 7 vise pe noapte, deci ala nu a fost singurul pe care l-ai avut, dar doar pe ala ti-l mai amintesti. De obicei visele sunt produse de trairi pe care le-ai avut recent, sau mai de mult, dar nu ti le mai amintesti, sau doar de propria imaginatie. Si eu am visat intr-o seara ca unchiul meu voia sa ma omoare pe mine, pe sora mea si pe vecinul meu cu un cutit, iar eu alergam cu incetinitorul si apoi m-am impiedicat si am cazut, si apoi m-am trezit. Alt vis a fost ca am murit, si mama era singura care putea sa ma vada si sa ma auda. Alt vis a fost ca sora mea a cazut de pe o stanca, direct in ocean si erau si rechini. Alt vis a fost ca eram cu alte 3 persoane si am gasit un cadavru al unui copil sub podeaua unei case abandonate. Altul a fost cand m-am trezit si era langa patul meu o fetita imbracata in alb, cu parul negru si lung, si il avea pe fata, si printre suvite i se vedeau ochii rosii. In alt vis cadeam din cer, si apoi am picat pe ciment, dar inca eram viu, dar nu puteam sa ma misc. Dupa cum poti observa, am avut multe vise ciudate, majoritatea se datorau filmelor de groaza pe care le-am vazut, dar nimic nu s-a intamplat, deci visul pe care l-ai avut, este doar un simplu vis, nu inseamna nimic, e doar subconstienul tau, caruia ii place sa iti provoace astfel de vise. De multe ori eu nu prea am parte de vise frumoase, ci de cosmaruri, partea naspa este ca fix pe alea mi le amintesc foarte bine, visele frumoase de obicei le uit repede.
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat intr-un fel sau altul. Bye!

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru Tommy_Magdici_1995):

De ce? Chiar sunt faine, eu le ador. Si cosmarurile sunt experiente destul de placute, numai ca personajul principal din acel "film de groaza" pe care il visezi, esti tu laughing

| Donsavas a răspuns:

Visele nu trebuie sa aiba o semnificatie exacta si in niciun caz una pe context. Visul respectiv poate semnifica teama ta fata de moarte si chiar de viata. Eu zic sa nu dezvoltam. E prea devreme pentru a spune ceva despre tine, avand in vedere ca mi-ai povestit doar un singur vis de-al tau. Bineinteles ca eu nu iti pot spune nici macar ce ar putea insemna, fiind doar o pierdere de timp, fiindca tu detii raspunsul. Ia mai multe vise si scrie-le pe un carnetel. De asta-seara, sa iti faci un obicei a-ti scrie in jurnalul de vise cat mai multe intamplari nocturne imaginate de tine. Vei gasi tu o legatura intre ele. Acea legatura iti va fi ca un semnal care te va atentiona in privinta unei chestiuni pe care tu inca nu ai constientizat-o, dar ea este bine pastrata in subconstientul tau! o noapte placuta iti doresc!

| ioanapisocea a răspuns:

Dacă sapi la subsol sigur dai de ocean. Nu are cum să nu fie.

| Floxit a răspuns:

Nu inteleg rostul sa scrii jumate de an pentru o asemenea intrebare, in fine, ai avut un cosmar, cu totii am avut, se mai intampla in pana mea.

| Ivog a răspuns:

Înseamnă că nu vei murii prea curând! Pureterea DIVINĂ ți-a arătat ca există!
Roagă-te neîncetat!