| anonim_4396 a întrebat:

Azi am dat bacul la romana si am ales Luceafarul! Opera nu am studiat-o la clasa, doar ce am facut eu eseul acasa. Nu m-am axat pe el, chiar nu credeam ca ne pica si nu am mai citit eseul. Intrebarea mea este daca am facut aproximativ tot eseul bine, am scris 3 pagini si cateva randuri, dar mai urat, si am gresit la povestirea pe tablouri, am incurcat tabloul 2 cu 3 si am scris ca are 5 tablouri, el avand 4, am luat al 5-lea tablou ca finalul, o sa imi scada mult? Chiar nu vreau sa iau nota mica fix la romana, limba materna.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu zic ca cel putin 50% din punctaj tot iei, asa ca nu iti mai face griji. Daca ai de gand sa te duci la o facultate la care se intra cu examen, bacul e fix 0.

| Conii25 a răspuns (pentru Bondarel99):

Din punctajul total? sau din cele 18 puncte pentru continut? Pentru ca am vazut ca se dau 18 puncte continut si 12 redactare. Multumesc mult pentru incurajare, dar ma tot gandesc acolo si nu pot avea mintea libera pentru celelalte probe!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Conii25):

Daca ai scris corect, ai incadrat bine in pagina si ai atins numarul minim de randuri, iti da acele puncte pentru redactare. Iar la restul, eu zic ca iti da jumate din punctaj, totusi ai gresit acele tablouri.