| Cocp2 a întrebat:

Azi profa mea de religie a inceput sa vorbeasca de seral (Eu sunt la profesionala), si a zis de tot program flexibil etc si imi vine o teama in mine ca daca ma duc ma fac de ras daca nu iau bacul sa rade rudele de mine.La profesionala nu te invata opere lirice etc nu imi va fi greu, imi e frica ca voi merge si voi repeta clasa pentru ca eu la matematica in generala eram praf. Eu am ambitia sa merg dar mi-e teama, am auzit ca sunt peste 20+ in varsta sa nu se ia de mine, cine stie ce, sa repet clasa pe acolo as muri de rusine.Cum credeti ca poate fi? Credeti ca ar trebuie sa imi incerc norocul sau sa nu ma fac de ras? Mersi pentru timp

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa profesionala te poti inscrie in cl. a XI-a la seral. Nu este nici o rusine si n-au de ce sa rada altii de tine.
Daca vrei mai mult de la viata si sa ai o profesie mai buna atunci poti urma fara probleme la seral si apoi o facultate sau scoala postliceala.
Si eu am facut profesionala, apoi liceul la seral si apoi facultatea de drept la fara frecventa, similar acum cu invatamantul la distanta.