| Justmeale2345 a întrebat:

Beam bere fără alcool zilele astea și am observat că pe cutie scrie că este 18+ și mă gândeam de ce, din moment ce nu are alcool. Mă poate lumina cineva?

Răspuns Câştigător
| psica a răspuns:

Pai chiar daca scrie fara alcool ea contine alcool 0, 05% altfel daca bei 3 beri din acestea ies la alcool test

| Osneros a răspuns (pentru psica):

Nu. Daca scrie ca e "fara alcool, atunci ar trebui sa aiba 0% alcool.

| psica a răspuns (pentru Osneros):

Ar trebuii, dar are chiar daca nu scrie, are putin dar daca bei 3 doze din acelea fara alcool va iesi la alcool test in caz de esti cu masina nici asta nu prea e indicata doar 1 pahar

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca dauneaza dezvoltari creierului, nu?