| Feri5 a întrebat:

BUNA TPU! Ca medic cardiolog supraspecializat in Ecocardiografie pot pune diagnosticul și sa dau tratament? Eu as vrea sa pun diagnostic, sa văd care e cauza bolii și la urma sa prescriu tratamentul. Spuneti-mi dacă se poate. Funda'

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai termina liceul, apoi intra la medicina, fa 10 ani acolo si vei afla care sunt procedurile de a ajunge medic cardiolog (6 ani facultatea si 4 ani rezidentiatul).
Nu exista "supraspecializat in ecografie'.
Diagnosticul nu se pune doar dupa ce vezi o ecografie, ci dupa analize si investigatii complete, mult mai amanuntite decat o simpla si banala ecografie EKG.

| gabicoo a răspuns:

Mai întâi termini clasa a VIII-a și după aia ai dreptul sa visezi la medicină!

| Feri5 explică (pentru gabicoo):

Am terminat clasa a VIII-a. Deja sunt la liceu și vreau sa ma pregătesc de pe cum pentru admitere!

| Feri5 explică (pentru gabicoo):

Decât sa vorbești despre verzi și uscate, mai bine ai T A C E!

| gabicoo a răspuns (pentru Feri5):

Mai întâi să iei Bacu'. Cu medie cât mai mare!
Între timp mănâncă pe pâine: biologie și chimie!

| Feri5 explică (pentru gabicoo):

Da! Am sa mănânc cu foc BIO și chimie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat ai drept de practica si parafa poti pune diagnostic si in speta da tratament.