| Swagmotherfuckers a întrebat:

Bună TPU, cam câte ore pe zi se fac la facultatea de litere, specializarea romana-engleza, oare pot găsi un job în afară sau ceva, (sunt foarte bun la engleza și romana), funda happy!

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Poti gasi un job ca translator dar mai greu daca nu ai facultatea facuta, poti incerca pe internet pe siteuri de freelancer, asta daca vrei sa-ti folosesti aptitudinile lingvistice daca nu se gasesc numeroase locuri de munca. Nu iti poate spune nimeni cate ore se fac pe zi la facultate pentru ca variaza, nu e ca la liceu.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai putea gasi online chestii misto de scris. Inainte de a iti cauta ceva, incearca sa raspunzi la doua chestii: ce este/cand se foloseste Oxford comma si utilizarea virgulei in propozitii conditionale. Daca nu poti sa faci asta fara sa cauti pe net, mai studiaza un pic. Pina si intrebarea ta in romana are cateva mici lipsuri/greseli.