| NikoNikoleta12345 a întrebat:

Cand se face cererea de retragere pentru inghetarea anului scolar (cls 12)? La sfarsitul clasei a 11 a inainte de inceperea vacantei sau in toamna la inceperea urmatorului an scolar?

1 răspuns:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti sa o faci acum, nu e nicio problema.Nu exista termen anume.Dar e recomandat sa il faci inainte de inceperea urmatorului an scolar, ca sa te si inscrii pentru anul ce vine si sa clarifici lucrurile, sa fii declarat amanat scolar.Deci poti face cererea chiar acum, zilele acestea.