| TeodoraPandora a întrebat:

Care este diferenta dintre un concurs interjudetean si unul national?

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Interjudetean este intre judete, concurenti/concurentul concureaza pentru judetul din care face parte, competitia, concursul are loc intre judete, la concurs, competitie national/a concurentul, concurentii nu concureaza pentru un anumit judet, poate sa concureze impotriva altuia din acelasi judet (daca se nimereste), conteaza care e cel mai bun pe tara indiferent de judet.

| TeodoraPandora explică (pentru Theo94):

Mersi mult! Acum imi este clar.Anul asta merg la un concurs interjudetean si ma intrebam, stiind ca este la o scara mai mare decat cel judetean.

| Theo94 a răspuns (pentru TeodoraPandora):

Cu placere!

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La concursul interjudetean participa concurenti din cateva judete iar la cel national participa concurenti din toata tara.

| Catrice a răspuns:

La cel de pe județ se alege cel mai bun din județ.
La cel național merg doar acei 41/42 elevi (1 din fiecare judet+ mun. București) care sunt cei mai buni din acel județ. De aici se alege cel mai bun din țară.

| Theo94 a răspuns (pentru Catrice):

Este INTERjudetean, nu judetean.

| Catrice a răspuns (pentru Theo94):

Și nu tot din județ se aleg elevii pentru a merge mai departe?!
De acolo, din școlile unde se desfășoară, cei mai buni ajung la județ, apoi la națională, în 7neoe cazuri la cea internațională...

| Theo94 a răspuns (pentru Catrice):

S-a referit diferenta dintre national si interjudetean in general, cum se ajunge acolo e altceva. Citeste primul raspuns al meu.

| TeodoraPandora explică (pentru Catrice):

Te rog nu raspunde la intrebari daca nu stii despre ce vorbesti happy

| Catrice a răspuns (pentru TeodoraPandora):

Mulțumesc copile ca mi-ai iluminat calea happy

| Alexandru250201 a răspuns:

Ce fel de curs?

| Jouliete a răspuns:

Un concurs interjudetean se petrece doar intr-un judet, doar la nivel de județ, în schimb cel național se petrece in toate judetele țării sau mai bine zis participa persoane din toata țara.

| NeaNicu78 a răspuns:

Concursul interjudețean se disputa doar pe un judet, iar cel național în toată țara, Bafta și să auzim numai de bine.