| ღSคภ๔яค a întrebat:

Buna TPU.Ce ai face daca ai fi implicat intr-o relatie la distanta gen >---Ai un job pe un vas,unde calatoresti mult,iar salariul este foarte bun insa, nu prea ai timp sa te intorci acasa la persoana iubita.Ai pasta jobul si mergi pe incredere ca persoana iubita nu te inseala sau renunti la job si risti la o iubire care nu stii daca e pentru totdeauna?

6 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค explică:

Pai era doar un fact,, let's imagine''.Nu am fost pusa in situatia asta insa, si eu as fi ales tot jobulhappy.N-as risca si sa pierd o asemenea oportunitate in viata happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Jobul, daca renunti la el inseamna ca nu ai incredere in respectiva persoana deci relatia nu merita sacrificiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvele de acasa trebuie intretinute cu bani asa ca aleg serviciul respectiv.

| Laurentizyu a răspuns:

Nu renunta la job! poate fi o ocazie unica in viata. Daca te vei certa cu el iti va parea foarte rau ca nu ai plecat.Te sfatuiesc,sa incerci sa il iei cu tine, adica poate are nevoie pe vas de o munca pe care o poate face el, Daca nu, Asta e. Daca te iubeste, te va iubi mereu si in orice conditii. Iti va intelege dorinta de a te realiza si te va sustine.Sunt oameni care vorbesc ani pe net si tot raman uniti, pe timpuri vorbeam prin scrisori, care ajungeau foarte greu sau deloc, si tot eram impreuna.Deci eu spun sa pleci! Eu merg pe incredere ca nu ma insala. daca cred ca ma insala, inseamna ca ma poate insela atat de usor si langa mine.ce ar oprio? Bafta!

| deadlykiss a răspuns:

Pe bune? Adica singurul lucru care poate distruge o asemenea relatie e faptul ca te-ar putea insela? OMG!

| zona5111 a răspuns:

Jobu. Persoane sa le iubesti sunt cate vrei, si stai chill, nu prea cred ca ai de ce sa-ti faci griji, dar un job ca acela mi se pare prea genial, gandeste-te ca ai putea lucra la cuie (nu intreba laughing ) deci nu fa prostia de a da jobu pentru el/ea (n-am fost atent)...