| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti sunt obligatorii de citit in liceu? Profil economic. Si daca as putea sa vad filmul de la cartea respectivă in loc sa o citesc.

1 răspuns:
| BiancaBiu1234 a răspuns:

Ai de citit toate cartile din programa de bac, profil real, iar filmele de obicei nu spun toate amanuntele, mai strica din caracterul personajelor care este foarte important intr o caracterizare, dar mai sunt unele carti cu care poti scapa cu filmul cum ar fi ''O scrisoare pierduta'', este pusa in scena si poti urmari sceneta, dar cele importante, in special romanele trebuiesc citite. Uite aici si programa
http://www.netbuzz.ro/......-q-16.html