| Carolina1972 a întrebat:

Ce credeti ca pica anul asta la romana, dar la istorie?

Răspuns Câştigător
| kittylove56 a răspuns:

La romană am o presimțire ca vom avea eseu despre tema si viziunea despre lume intr-un basm cult sau comedie... oricum in principiu cred ca vom avea ceva ușor având in vedere și condițiile in care dam bacul și am pierdut mult din școala.

| Zorn a răspuns (pentru kittylove56):

Am zis basm cult fara sa ma uit la ce ai scris, poate suntem ceva cititori in stele si chiar aia pica laughing

| Carolina1972 explică (pentru Zorn):

Sa stiti ca si eu tot la basm cult m-am gandit laughing))

5 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Habar n-am, dar o sa incerc sa fac pe Mama Omida aici:
Romana real: basmul cult
Romana uman: Tudor Arghezi sau Ion Barbu
Istorie: ideologii+constitutii

| Carolina1972 explică (pentru Zorn):

Arghezi s-a dat anul trecut la uman. Nu cred ca se mai da si anul asta

| Zorn a răspuns (pentru Carolina1972):

Acum am cautat subiectul laughing
Oare s-a dat la alegere dintre Arghezi si Barbu? Ca daca da, "previziunea" mea e cam intarziata, a folosit Internet Explorer laughing
Pacat, mie imi convenea Arghezi sad