| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Ce parere aveti, ajung 5 luni pentru pregatirea pentru admitere la medicina Cluj? nu sunt eleva si nici nu lurez, deci as putea sa ma dedic invatatului. As avea vreo sansa?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Totul depinde de tine cum asimilezi cunostintele.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar tu ai fii in masura sa stii cel mai bine cata chimie si anatomie stii si daca esti capabila ca in astea 5 luni pana la examen, sa asimilezi doar ce nu stii inca.
Sansele tin numai de tine si de cat de serios te dedici pregatirii!

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, ajung. Trebuie sa inveti din programa pentru admitere, sa inveti logic, sa faci multe teste. Si sa inveti zilnic macar putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot și să ajung și să nu ajungă. Pot să fie și prea puține și prea multe. Depinde de tine cum înveți și ce pe ce abilități și cunoștințe pui baza.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde. E posibil, cu siguranta, insa depinde mult de tine cat de mult iti doresti acest lucru si cat de inteligenta esti. Insa daca te vei stradui si nu vei procrastina prea mult, poti.

| FanOfPostMalone a răspuns:

5 luni pentru admiterea la medicina clar nu. altora le ia și ani, de ce te ai trezit tocmai acum sa faci pregătire?