| Ana1687 a întrebat:

ce parere aveti despre slujba de psiholog, merita?
Puteti sa imi dati argumente pro si contra? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Pro: Iti pui tu ce pret vrei pe sedinta (cu conditia sa nu fuga lumea de tine, nu te apuci sa pui 300 lei pe ora), e fain sa asculti oameni sa iti doresti sa ii ajuti dar trebuie sa ai o minte foarte deschisa, sa fii inteleapta pentru ca "un orb nu il poate calauzi pe alt orb pentru ca vor cadea in prapastie amandoi", nu depui efort fizic, lucrezi cand ai tu timp si multe alte avantaje
Contra: Poti influenta oamenii gresit daca si tu gandesti gresit, trebuie sa fii foarte intelegatoare, sa ai multa rabdare, poate fi stresant cu toate ca nu ar trebui pentru ca la psiholog nu vin nebuni dar cine stie...

Daca iti place sa dai sfaturi si chiar iti doresti sa fii psiholog te sfatuiesc sa faci asta.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Merita daca iti place si are multe ramuri in care poti sa lucrezi
Contra ar fi ca e uneroi greu sa-ti gasesti job

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Merita. Pro: tot ce faci e sa le dai teste, lasi sa completeze, zici chestii random despre existenta lor.
Contra: nimic. Stai cu fundul pe scaun si-ti ies banii, ce mai vrei?

| GanduriDeCafea a răspuns:

Pro: Job la birou, bine platit, lucrezi cu oamenii.
contra: Multa scoala, Stresul de la job poate sa iti influenteze viata sociala, lucrezi cu oamenii (pro si contra happy )

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Trebuie sa ai anumite calitati, rabdare, intelegere..nu-i pentru oricine.