| Yasmine1999 a întrebat:

Ce păreri aveți despre facultatea de Finanțe, asigurări, burse de valori și banci, de la București? Este o facultate grea?

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

E grea, dar sunt altel si mai grele. Zic ca de viitor. Mult succes

| Phantelul a răspuns:

Salut, eu am terminat aceasta facultate anul acesta si iti pot spune ca este mai grea pe partea de matematica, o sa ai cateva materii ( modelare, inginerie, piete dr capital, investitii ) si mai sunt cateva le poti vedea la planul de invatamant. Daca iti place partea de fiscalitate ( de exemplu sa calculezi un salariu sau o pensie si partea de moneda si banci ) te poti inscrie. In mare parte ai multe calcule de facut pe ce ti am zis mai sus. Eu unu invatam in sesiune 2-3 zile inainte si luam cu maxim 6 la majoritatea examenlor. Facultatea nu este grea doar sa te duci e acolo.