| anaishere a întrebat:

Bună, TPU! Cei care sunteti din Pitesti si invatati la IC Bratianu sau Odobescu, puteti sa-mi spuneti si mie cum e acolo? Vreau sa intru pe mate-info intensiv engleza, dar nu m-am decis la ce liceu. De Bratianu am auzit ca se da numai spaga si ca nu mai e serios, e adevarat?

Răspuns Câştigător
| NeedHelp1 a răspuns:

La Brătianu sunt și copii buni, dar se și fac "mânării".

Se transferă o grămadă de copii pe pile și bani pentru renumele liceului. Tot felul de prostii care se aud că se fac acolo, nu se aud degeaba.

Odobescu este după părerea mea în momentul de față cel mai bun (chiar daca inca nu a ajuns statistic, va ajunge cu siguranță)
Singurul lucru care nu-mi place la liceul asta este că sunt prea puține profile umane. Este un liceu mai mult de real, ceea ce este bine pentru tine care vrei mate-info.

Îți recomand Odobescu cu mare încredere, este un liceu care se bate la locul 1 în județ și care după părerea mea în maxim 2 ani îl va ocupa.

Deja foarte mulți elevi buni cu cele mai bune medii din județ aleg acest liceu, in loc de Brătianu sau Zinca. Și fac foarte bine!

După cum am zis, Odobescu se bate tare pentru locul 1. Acum 2 ani au avut aproape cele mai mari medii de admitere, iar anul trecut au avut 4 medii de 10 la bac în timp ce Zinca nu a avut nici una!

Eu învăț la Odobescu, am vrut să mă mut când am intrat, însă mi-am schimbat dorința rapid.
Singurul lucru nașpa e că sunt 3-4 profesorii nașpa care ar face mai bine liceului daca ar pleca și ar lăsa niște profesorii mai competenți și mai omenoși în locul lor (nu dau nume), dar în rest este un liceu bun pe care te sfătuiesc să îl alegi că nu vei regreta.

Sper că te-am ajutat!

Dacă vrei îmi poți lăsa un Facebook sau insta sa vorbim și îți pot da mai multe detalii laughing

1 răspuns:
| gabi11010 a răspuns:

Bună! Dacă ai întrat la unul dintre cele doua licee poți sa imi spui cum este?