| Ursulet2019 a întrebat:

Buna TPU!
Cineva care a facut facultatea de drept?
Sunt curioasa de cate ori se poate sustine un examen?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu exista limita dar depinde de la universitate la universitate numarul de examinari gratuite precum si pretul reexaminărilor.

| Werrich a răspuns:

Bună, sunt absolvent de Drept, nu există limita de reexaminare, îl dai pana îl iei, dacă nu ai toate examenele luate nu poți da licență. Poți sa dai examenul iar și cu cei din alți ani, dacă e vorba de un examen din anul anterior.

| Ursulet2019 explică (pentru Werrich):

Asa credeam si eu, dar in regulament nu am gasit nimic concret.
Ai facut in Bucuresti?

| Werrich a răspuns (pentru Ursulet2019):

Nup, la Constanța

| Angelo1901991 a răspuns:

Dreptu' ii mort, iti trebuie pile sa te angajezi dupa ce termini