| Erin28 a întrebat:

Buna, TPU!
Credeti ca in acest an se vor mai sustine tezele scolare? Eu chiar nu stiu ce sa mai zic. Diriginta mea spune ca nu se vor mai sustine, deoarece este prea putin probabil sa revenim fizic, iar acum vad ca se vor sustine in ultima saptamana din semestrul 1, adica imediat dupa vacanta de iarna. Iarasi, legat de competente, unii spun ca se sustin, altii spun ca se echivaleaza. Voi ce informatii ati primit de la profesori sau de la dirigintii vostri?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Important este ceea ce spune profesoara nu ce spunem noi, ea stie deoarece este cadru didactic si are directa legatura cu ministerul învățămîntului, deci o sa vezi pe parcurs, nimeni nu stie 100% nici macar domnul Iohannis

| Erin28 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, stiu asta, este logic, numai ca ma gandeam ca aveti de la profesorii vostri niste sfaturi, poate nuste repere, chiar nu stiu, orice. Nu spuneam sa spuneti voi orice, ci va intrebam daca ati aflat de la profesorii vostri cate ceva

| gabicoo a răspuns:

Tezele se vor susține în perioada 3 - 14 ianuarie. Semestrul I se va termina pe 14 ianuarie!

| Erin28 explică (pentru gabicoo):

Asa am auzit, dar cum se sustin online? Si oare programa de bac va fi adaptata? Eu sunt in clasa a 12 a si pot spune ca nu am facut clasa a 11 a deloc, spunand profii ca e timp la anul, iar in clasa a 10 a am facut doar pana in martie, caci lectiile pe Whatsapp nu pot fi numite scoala.

| gabicoo a răspuns (pentru Erin28):

3-14 ianuarie va fi în format fizic! Asta a zis Câmpeanu la TV!

| Erin28 explică (pentru gabicoo):

Asta a spus, dar cum va fi nu poate sti nimeni, pentru ca schimba lucrurile de la o zi la alta. Acum cateva minute am citit ca exista probleme cu plata salariilor profesorilor pe luna decembrie. Asa cum au facut si cu vacanta asta: sustineau ca nu se va mai intrerupe scoala fizica, ca nu se vor mai impune vacante, cand, peste ceva timp, au data nuntul vacantei pentru toate ciclurile de invatamant.