| karina_6206 a întrebat:

credeti ca tupeul este o calitate sau un defect?

Răspuns Câştigător
| XJulietaaX a răspuns:

Depinde unde-l folosesti.Este bine, cateodata sa te folosesti de el, pentru a nu te lasa de altii calcat in picoare.Dar, a fi tupeist, in dese randuri inseamna a fi si nesimtit.Asa ca toti trebuie sa ne gandim bine inainte sa sarim in fata altora cu tupeu pentru ca, s-ar putea sa avem de pierdutwinking

bye bye!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai tupeu de bun simț este o calitate, dacă este un tupeu jegos este mai mult decât un defect!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tupeul poate fi și unul diplomatic dar și unul jegos!
Situația de sine vorbește.
Pa, pa.

| Dash a răspuns:

In ziua de azi e o caliate.

| DyaElla a răspuns:

Depinde cat, cum si cand il folosesti...

| PetreConstanta a răspuns:

Tupeul trebuie aplicat numai cd TREBUIE Asa ca nu este nici una nici alta

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Intr-un fel este o calitate, pentru ca daca ai tupeu, poti avea multe ralizari in viata cum ar fi:
sa ai destul tupeu sa-ti exprimi sentimentele pentru un baiat pe care-l placi etc. Alt avantaj, ar mai fi ca daca esti mai tupeista din fire, iti va fi mai usor sa-ti exprimi punctul/punctele de vedere. Dezavantaj ar fi faptul ca, unii nu prea toleareaza tupeul, si ar putea reprezenta un dezavantaj intr-o viitoare cariera, tupeul ducand uneori si la spunerea unor lucruri nu prea gandite, si obraznicie.

| adddaa a răspuns:

In opinia mea poate fi si calitate si defect.
Drept defect: sa vizitezi o persoana si sa stai mult la ea, sa indraznesti sa-i ceri anumite lucruri sau favoruri pe care nu le-ar da nimanui, sau sa comentezi la o chestie mai delicata (unui profesor ca ti-a pus mai putin decat te asteptai, etc) big grin
Drept calitate: indraznesti sa abordezi pe cineva si poate se va lega o prietenie sau o relatie, sau chiar uneori sa-ti aperi un drept big grin
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Vali87 a răspuns:

In zilele de azi, calitate. Clar.

| MeAndMe1000 a răspuns:

Cateodata poate fi o calitate, cand nu esti chiar prea tupeist. Poate fi si un defect atunci cand nu incetezi sa fii tupeist.

| XJulietaaX a răspuns:

Ms pentru frundaa:*

| karina_6206 explică:

Mersi mult pentru toate raspunsurile, toate mi-au fost de folos.