| AlexAL275 a întrebat:

Cum aș putea învăța engleză? M-am uitat la multe filme și am jucat multe jocuri. De înțeles înțeleg, dar nu prea mă pricep să scriu și să vorbesc. Nici timpurile nu le știu bine. Ce aș putea face?

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Fa câteva ore de pregătire

| Donsavas a răspuns:

Ca sa inveti o limba trebuie sa o vorbesti cu cineva. Încearcă să exerseziin scris cu cei care stiu deja sau sa vorbesti tot asa, cu începători.

| Catrice a răspuns:

De citit ai citit?!

| Andreeush a răspuns:

Învață timpurile pentru a ști să formezi propoziții.
Eventual ai putea să te uiți la filme cu subtitrare în engleză.