| Ale103037 a întrebat:

Cum pot să îmi îmbunătățesc cultura generala? Cum să știu mai multe, să fiu mai deșteaptă? După părerea voastră ce ar trebui să știu până la vârsta de 16 ani?
Câteva sfaturi vă rog frumos! Ce ar trebui să fac pas cu pas.
Mulțumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| Gigi777 a răspuns:

Sa citesti carti e cel mai eficient mod de a-ti imbunatati cultura generala, vocabularul, sa devii desteapta, e primul pas, nu neaparat alea a lui Creanga, Eminescu, ce gasesti tu interesant la biblioteca, la librarie si cauti cuvinte pe care nu le stii in dictionarul ala DEX, cu negru, ala mare. Folosesti cat mai putin retele de socializare Facebook, Instagram, jocuri video si, in schimb, socializezi afara cu prietenii, conversatii interesante si jocuri de masa, sah, table. Iti pui intrebari cand nu stii ceva si cauti singura raspunsurile, cu ajutorul domnului Google, fara noi astia de pe TPU, ce stim noi? Poti sa joci Triviador sa-ti imbunatatesti cultura generala.

3 răspunsuri:
| Sasukesmecherul a răspuns:

Ar trebui sa citesti cat mai mult.

| Ale103037 explică:

Mulțumesc!????

| Tetetetetetetetetetetteteteretetwrwrw a răspuns:

Sa citesti carti, sa lucrezi ecuatii, sa inveti cuvinte noi