| RoXyRoOx a întrebat:

Cum pot sa invat italiana rapid? avand in vedere ca sunt in italia si ca mai un pic si incap scoala aici si nu stiu mai nimiccrying... ajutati-ma va rog:O3... dau funda si voturi:*

7 răspunsuri:
| Isabellpink a răspuns:

Uita-te mult la tv :* am fost in situatia ta numai ca era vb despre alta limba :*. Ai sa vezi ca mult cuvinte se aseamana cu cele din limba romana happy. Daca parintii tai sunt acolo sau rudele roaga-i pe ei sa iti scrie saluturile, numerele sau orice alte cuvinte crezi tu ca sunt deocamdata necesare happy. Traind in alta tara si auzind alta limba decat erai obisnuita inveti fara sa vrei asa ca stai linistita happy a si inca ceva poti sa iti cumperi un dictionar roman-italian happy. Sper ca sfaturile mele sa iti fie de folos :*.

| Julieღ a răspuns:

Ciao, eu te sfatuiesc sa te inscrii la un curs de limba pentru stranini. Trebuie sa existe si cele gratis. Nu stiu daca acum, in luna august sunt dar poti sa incerci sa cauti in orasul in care esti tu. daca nu, uita-te cat mai mult la tv si citeste carti, reviste, ziare in italiana. Succes!

| ramona_3149 a răspuns:

Http://www.google.com/......Http?/url Si daca asta nu te ajuta incearca sa dai pe Traducere la Google. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online

| andreea_2617 a răspuns:

Eu stiu italiana si n-am fost decat doua veri cate o luna in vacanta poti ta pe traducere si iti da si cum se spune mult succes!

| RoXyRoOx explică:

Merci pentru sfaturi,chestiile de basa[cum sasalut, numeralul, etc] le stiu...da in 3saptamani de cend sunt aici ma asteptam sa stiu mai multebig grin...voi merge la curs din 29 dar treaba e ca se preda in italiana, nu se vb delloc in romanestesad, iar ghiduri sau dictionare nu se gasesc aici inn orassad

| catalin1998_4440 a răspuns:

Italiana este la fel ca romana asa ca este usor intra pe www.eurocor.ro