| paginaparfumatad a întrebat:

Daca am luat mentiune pe faza judeteana la o olimpiada (in clasa a XII-A), mai primesc bursa de performanta anul acesta? Avand in vedere ca este covid-ul. Mi-a spus o prietena ca anul trecut a primit locul I pe judet, a primit bursa si a primit si anul asta. Deci, daca se primeste si anul urmator, atunci o sa primesc bursa si in primul an de facultate?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu primesti bursa la facultate pentru rezultatele din liceu, ci doar pentru rezultatele pe care le vei avea in facultate si in primul an se primesc din al doilea semestru pentru rezultatele din semestrul I.