| AnaisC a întrebat:

Buna,TPU! Daca cineva sustine examenul de Bacalaureat in prima sesiune (Iunie), ia nota de trecere la toate probele si deci, promoveaza examenul.Mai poate sa intre din in a doua sesiune (August) daca doreste? Si sa se ia in considerare doar cea de-a doua sesiune? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| vintagegirl1996 a răspuns:

Odată ce ai luat note de trecere la fiecare materie și ai obținut minim media 6, nu ai cum să dai bacalaureatul pentru a doua oară. Rămâi cu acele note.happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate merge in a doua sesiune doar daca nu ai media probelor cel putin 6, altfel nu se mai poate merge.

| AnaisC explică:

Multumesc de raspunsuri happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai media generală de BAC de minim 6, atunci NU mai poţi să participi la altă sesiune de BAC!
Se consideră că ai promovat BAC-ul!

NU există opţiunea de "mărire a notei" la BAC laughing

Toate cele bune!

| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Poti sa mai mergi inca odata daca vrei sa iti maresti la o anumita materie nota.