| joghu22 a întrebat:

Dacă gandesc negativ se va întâmpla? Îmi e frica

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Moare pisica neagra intr-o zi de vineri 13!
Asa e la pubertate... peste 10 ani o sa razi de treaba asta.
Nu-ti mai face griji, vezi-ti de scoala si de viata ta.

| Sofer a răspuns:

Gandeste pozitiv, ca vei face lucruri bune si ca sa iti mearga nu mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla actiunea la care te gandesti, doar ca te stresezi si dai in cufureala.

| lorena1gianinak a răspuns:

Ce naiba sa se intample? daca nu duci chestia asta la extrem nu se va intampla nimic.gandirea negativa uneori inseamna scepticism.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut!
Gandirea negativa o are orice om i, in diferite situatii. ne gandim poate nu e bine ce facem, sau in ce ne bagam, mereu spunem ca va fi bine, dar pe deoparte tot spunem in gand ca nu ne iese, nu e bine sa gandim decat pozitiv mai intai de toate, nu se va intampla nimic cu o astfel de gandire. dar nu te va ajuta cu nimic pe viitor.

| AnOnImA4109 a răspuns:

Nu, depinde. Dacă trebuie să faci ceva și îți spui că nu poți, nu vei putea pentru că tu ți-ai pus în minte că nu poți. Și nu ar trebui să gândești negativ, vezi lucrurile mai frumoase din viață și bucură-te de lucrurile mărunte. Dacă gândești negativ nu te ajută cu nimic. Și... Ca să răspund mai concret la întrebarea ta : NU. Nu se întâmplă nimic dacă gândești negativ.

| Dbzgoku a răspuns:

Nu cred eu mereu gandesc negativ si dupa imi dau seama ca n-a fost asa de rau precum credeam
mai jos ai cauzele si efecteze gandiri negative

si eu acum 2 zile am trecut prin ce treci tu nu vreau sa dau detalii doar ca....cand gandesti negativ creierul iti este afectat ceea ce iti face starea si mai grea poti avea crampe te poate durea capul poate ca gandul negativ vine de la stres poate de la oboseala sau poate ai avut o zi proasta cea mai proasta zi a mea a fost vinerea asta pe 13 vineri 13 si acum chiar cred in aceasta superstitie a si te poti irita la stomac

| PinteaEugen a răspuns:

Mai beiete poate vine si te trage un drac acolo jos... stii tu unde ai grija si poartal pe IiSUS christos la tine in inima doar asa vom putea gasi mantuierea si fericirea adevarata... nu cu muieri ci cu dumnezeu