| Mariposa97 a întrebat:

dati-mi ideei pentru revista scolii, ce as putea sa scriu in ea?

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Păi, eu am făcut ceva de genul:
-rubrică ACTUALITĂŢI(aici pui noutăţi din şcoală, concursuri, rezultate, şedinţe, etc.)
-rubrică INTERVIU(în primul număr l-am intervievat pe primar, apoi pe doamna directoare, şi apoi fiecare profesor, în fiecare număr).
-rubrica CREAŢII(aici am publicat poezii, poveşti, desene, etc. făcute de elevi talentaţi din şcoală)
-rubrica SĂ ÎNVĂŢĂM CÂTE CEVA(aici merge câte o teoremă mai specială, definiţii interesante, etc.)
-rubrica PERSPICACITATE ŞI INTELIGENŢĂ(teste de IQ, probleme logice, "pătrate magice", etc. găseşti în manuale de matematică distractivă aşa ceva)
-rubrica DIVERTISMENT(aici, imaginea haioasă a zilei, un text la fel de haios, bancuri, perle de profesori-elevi, şi jocuri)
-rubrica ANUNŢUL TĂU(aici fiecare elev-profesor este invitat să îşi pună anunţul său, exact ca într-un ziar. Eu am avut câteva de genul "Băiat simpatic, caut prietenă." şi îşi dădea numărul de telefonlaughing. Deci o să fie foarte amuzantă şi rubrica asta)
Cam atât. Eventual poţi pune un poster cu diferiţi artişti, asta dă bine la public, o să se vândă cu siguranţă.
Spor la scris! happy

8 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Noutati din scoala,barfe evident il limita decentei, bancuri, poezii scrise de elevi.

| znstr a răspuns:

Ai putea cere parerea unor elevi mai silitori,despre anumiti profesori,sau despre unele materii. Povesteste cum se desfasoara orele voastre de curs,cum este in pauze, despre traditionalele 'batai cu cornul si laptele', despre performantele elevilor la anumite olimpiade sau mai stiu eu ce activitati extrascolare.big grin

| DarQueen a răspuns:

Mersi. Mă bucur că ţi-am fost de ajutor.
Spor la scris happy.

| NoChanceForUs a răspuns:

Intra la mine peblog, poate gasesti ceva care te va inspira sa nascocesti ceva frumos.happy

| maryus92 a răspuns:

Stiu eu poti scrie de spre uni profesorii, despre elevi mai populari din scoala, daca liceul a obtinut ceva performante poti mentiona despre acestea, vezi tu sunt doar cateva ideei happy

| BlAcKLioN a răspuns:

Ce e mai bun in scoala, ce se petrece, complemente pentru scoala etc.

| DydyEmma a răspuns:

Origami despre animale horoscop

| veronica_9736 a răspuns:

Hei. idei sunt multe,dar daca ai vrea ti-as da cateva din ele, cel putin cum am facut noi revista scolii:
-ultimele barfe despre cei aflati in scoala;
-stiri importante;
-glume si bancuri;
-ghicitori;
-concursul lunii(Cine poate ramane cel mai mult pe coperta revistei, care este cel mai popular)
Sper ca te-am ajutat... Fundalove struck?