| a55yummy a întrebat:

Dau funda happy am auzit ca profesorii de istorie nu au voie sa predea anumite lucruri din istorie... banuiesc ca sunt legate de rasism si nazism dar nu stiu sigur. E adevarat? Daca da, sunt curioasa care sunt acele lucruri?

Răspuns Câştigător
| Omulrational a răspuns:

Adevarata istorie o inveti tu.Programa aia e una foarte proasta sau e facuta proasta intentionat.Stiu si eu ca am trecut prin asta.
Cat de curati au fost evreii si cat de buni au fost rusii...Si nazistii rai...Istoria o scriu invingatorii, depinde de tine daca vrei sa ramai manipulat sau sa te documentezi cu ce a fost in realitate.

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu pot spune totul daca nu ati atins o anumita maturitate pentru ca ar risca sa nu intelegeti.Toate la timpul lor.

| AxelBv a răspuns:

Profesorii de istorie trebuie sa predea ce scrie in programa aprobata de minister. Dar pot raspunde la orice intrebare pusa de elevi in legatura cu orice eveniment istoric.

Răspuns utilizator avertizat
| Nutzzuboy a răspuns:

Da, e adevarat. Iar cat despre curiozitate. Fa istorie pe viitor si o sa afli. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Skarlat a răspuns:

In general profesori de istorie nu o sa iti spuna despre LEGIONARI, despre Romani masacrati in siberia.....la scoala o sa inveti doar ceva data neconcludente si cam atat. Adevarata istorie o poti invata singur/a documentandute