| anonim_4396 a întrebat:

De ce numeroase personalitati si intelectuali au urat evreii?

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da niste exemple de personalitati care urăsc evreii si apoi iti raspund la intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Henry Ford
Winston Churchill
Dostoyevsky
William Shakespare
Voltaire
Thomas Edison
Richard Wagner
Bobby Fischer
Franklin Roosevelt
Roald Dahl
Nietzsche
Philostratus
Coco Chanel
Cicero

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Din cate vad ai nume de evreu.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ce nume de evreu omule? Captain Blaskowitz(Blaskowicz) e personajul principal din jocul Wolfenstein. Cam degeaba navighezi prin categoria asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai nume de evreu fara sa constientizezi, mai bine zis.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haimovici
Haskil
Hauser
Herschel
Herschkowitz
Herșcovici
Herskó
Herșko
Herskovitz
Herskowitz
Hertz (dezambiguizare)
Herz
Herzl
Herzog (dezambiguizare)
Hess
Este doar un mic exemplu.
Sursa. https://ro.wikipedia.org/wiki/Categorie:Nume_de_familie_evreie%C8%99ti
Cred ca nu-ti cunosti arborele genealogic, băiete.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Il cred ca nu stie. Poate nu i-a zis nimeni pana acum.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

E un nume de utilizator, ce naiba? Sunt ardelean ortodox. Tu ori esti un troll ori esti batut in cap rau de tot.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Totusi astept sa raspunzi la intrebare, fara sa o iei pe ocolite si sa pretinzi ca esti intelectual.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ia ca am schimbat username-ul sa te simti mai bine

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce ti-ai schimbat numele? Sincer nu ma deranja daca erai evreu. Nu sunt troll sunt un om cu capul pe umeri. Am numai 45 de ani de viata si, crede-ma ca am vazut destule pana acum.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pretind ca sunt intelectual. Dar faptul ca ai luat foc ma face sa cred ca am dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Uhm, sa ai dreptate in legatura cu ce? Numele meu real nu are absolut nicio legatura cu user name-ul, a fost inspirat dintr-un joc. Am pus o intrebare din pura curiozitate fara niciun fel de subinteles. M-ai rugat sa-ti dau exemple si ti-am dat. Am cautat pe internet date despre personajul caruia i-am imprumutat numele si da, are rude evrei. Nu ma lua pe mine cu,, cred ca nu-ti cunosti arborele genealogic, baiete" cand acel nume nu are nicio legatura cu mine. Daca nu poti sa raspunzi la o intrebare fara sa bati campii degeaba atunci nici nu mai vad ce rost are sa te obosesti tastand. Ah, incredibil cat de tare ard in acest moment.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu arde. Stai cuminte. Hai sa incheiem discutia ca nu ajungem niciodata la un compromis.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

OK, nu mi-am primit raspunsul, dar ok;-)

| darrio2007 a răspuns:

P.S. In afara de Hitler.

| NAT0 a răspuns:

Deoarece evreii asteapta a doua revenire a lui Hristos.

| Arthiom a răspuns:

Cei ce au urat cel mai mult evreii au fost nazistii, in frunte cu Hitler, ura datorata unei fantezii oculte conform careia ei proveneau dintr-o rasa stravechi de oameni cu puteri supranaturale, dar a caror puritate a disparut din cauza celorlalte rase inferioare. Si uite asa poc au pus ochii pe evrei. Restul ori se luau dupa aceeasi vrajeala oculta, ori erau rasisti din fire, si ar fi trebuit arsi cu bricheta pe bucatele laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Arthiom):

Esti pe alaturi, vorbesti din imaginatie.

| Laura a răspuns (pentru Arthiom):

De unde ai scos-o?

| AFR81 a răspuns (pentru Arthiom):

Of, of, tot ce ai scris acolo este complet eronat. Chiar crezi in raspunsul absurd pe care l-ai dat sau ai incercat sa faci o gluma?

| anonim_4396 explică (pentru Arthiom):

Sau pentru ca evreii au dus la pierderea WW1 si au continuat tradarea si dupa? Crezi ca Hitler era nebun sa ii urasca fara motiv?