| Gabitza00 a întrebat:

Buna TPU......Deci eu sunt atrasa de povesti/legende de groaza (chestiile alea cu zase parasite bantuite si din astea)citesc tot mereu dar in acelasi timp seara sau daca sunt singura acasa mi se face frica daca imi amintesc de ele.:dce sa fac sa nu imi mai fie urat? Si este normal asa ceva sa fi atras de anormal dar sa iti fie frica de el?

Răspuns Câştigător
| Darias16 a răspuns:

Incearca sa te obisnuiesti cu singuratatea si gandeste-te la alt ceva cand tie frica.concentreazate doar pe un lucru si vei uita de frica

3 răspunsuri:
| Alexandro9050 a răspuns:

Si mie mi s-e intampla la fel atunci cand ma uit seara tarziu la filme de groaza, iar dupa ma duc in pat. dar ma gandesc ca acelea au fost doar imaginatia scriitorului si nu au ce cauta acolo unde sunt eu

| NikDeea a răspuns:

Da este Normallaughing Nu ai ce sa faci ca sa nu iti mai fi frica, doar sa nu mai citesti povesti de groaza si sa nu mai stai singura Acasa

| beniamin1991 a răspuns:

Da este,pentru ca te intriga.
De frica nu poti scapa decat daca o confrunti.
Hai sa iti spun cazul meu despre frica:
Primul film horror care l-am vazut a fost Chucky papusa cu cutitul.
Al doilea a fost The Ring,de atunci,am inceput sa ma uit la tot mai multe filme horror,am devenit obsedat de ele si in acelasi timp imi era si teama,insa nu renuntam sa ma uit pentru ca imi placea acest sentiment.
Am vazut atat de multe filme horror,incat,in ziua de azi tot ce vad nu mai sperie,cumva,mintea mi-a fost "antrenata",nu ma tem de nimic,ma duc noaptea pe jos,de unul singur,doar cu celularul ca lumina,pe drum forestier,unde nu trece nicio masina,fara pic de frica,nu ma sperie zgomotul,nu ma sperie animalele,nu am frica de nimic,poti incerca si tu la fel.
Tine minte,totul e in mintea ta,in timp ce tu te uiti in jurul tau noaptea si iti imaginezi tot felul de scenarii,alta persoana vine acasa noaptea,fara nicio taina si nu ii e frica de nimic pentru ca traieste in lumea reala,cu probleme si toate cele si nu a fictivului,el nu isi imagineaza creaturi sau mai stiu eu ce, pentru ca mintea lui nu cunoaste asa ceva.
Poate ca pe de alta parte e mai bine sa renunti la ele, dar pentru totdeauna.
Deasemenea, te poti apuca de sala, sa capeti barbatie si incredere xD.