| ALEXA2387 a întrebat:

Bună TPU, deci în clasa 5 dirigintele ne-a întrebat domiciliul/ satul, dar eu și familia avem domiciliul în alta parte. Eu care domiciliu/ sat trebuie să spun, în cel în care locuiesc sau cel din buletinul părinților mei?
Eu am zis în cel care locuiesc cu familia mea este vreo problemă?
Și vreau să stiu daca ne va mai întreba în clasele 6, 7, 8?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteai sa dai si o adresa la plesneala, oricum e doar e formalitate si nimeni nu are nevoie de adresa ta. Maxim de un nr de telefon, dar de adresa nu. Deci nu e o problema.
Si nu cred ca o sa va intrebe in fiecare an unde locuiti.

| Michaeel a răspuns:

Domiciliul este cel din buletinul parintilor.Nu trebuia sa spui adresa in care locuiesti.Nu cred o sa va intrebe in alte clase, acum daca treci intra V-a probabol a avut nevoie de datele tale personale pentru inceperea anului sau pentru arhiva scoli.

| ALEXA2387 explică (pentru Michaeel):

Dar nu am știut este vreo problema?
Și acum trec în clasa 6, În clasa 6 o sa mă mai întrebe?

| JicaContra a răspuns (pentru ALEXA2387):

Iar eu iti raspund pe dos, poate a vrut sa stie unde esti localizat fizic
oricum trebuia sa il intrebi daca o vrea pe cea din buletin sau cea reala!