| ALEXA2387 a întrebat:

Bună TPU, deci la fizica ne-a dat un test să-l rezolvăm și să-l trimitem mai pe seară în privat sau pe grup, îmi spuneți vă rog cum să ma adresez?
Adica să îi spun că sunt... de la clasa...
Raspunsuri serioase

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU aveți cumva un grup al clasei?

| sierra1 a răspuns:

"ALEXA2387; Vă rog răspunsuri serioase"

da' niște intrebări serioase, n-ai? Și nu ne mai chinui cu d-ăstea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara, doamna. Sunt Xulescu din clasa a 7-a C. Acesta e testul meu la fizică (sau mai poți să pui virgulă și să adaugi "acela pe care ni l-ați dat și pe care ați spus să vi-l trimitem după ce-l rezolvăm). Cu curaj laughing n-ai dc să-ți fie rușinewinking

| ALEXA2387 explică (pentru anonim_4396):

Oare să îl trimit în privat sau pe grup?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ALEXA2387):

Poți să i-l trimiți pe grup și atunci nu mai trebuie să te prezinți dacă vă cunoaște cine sunteți, sau cel puțin scrii doar numele tău după ce-l trimiți.

Teoretic ar trebui în privat ca să nu se inspire și restul de pe testul altora, dar dacă ea o zis că puteți și pe grup bagă acolo fără stres laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe grup oricum are numele clasei, deci dacă-i pe mess vă recunoaște deja după nume, dacă-i pe grup de whatsapp să scrii și numele tău dupa ce trimiți testul pe grup ca să fii sigur și te-ai scăpat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa trimiti in privat deoarece este un test.
Poti spune: "Buna seara. Sunt X Y de la clasa Z. Va voi lăsa aici pozele/ fisierul cu testul pe care l-am avut de rezolvat. "
N-are de ce sa iti fie rusine happy