| Anushka23 a întrebat:

Din cauza situației de urgență facem cursuri online dar noi nu suntem întotdeauna prezenți și profesorii ne amenință cu neîncheierea mediei. Se poate asa ceva daca noi avem 1-2 note pe semestrul 2?
Sunt clasa a 12-a si fiind an terminal.
Și dacă nu se poate, cum le pot dovedi că nu au dreptate?
Nu as vrea sa am o surpriză neplăcută.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa dovedesti ca nu au dreptate... cum? Orele online sunt echivalentele celor offline. Absentezi prea mult, nu se incheie media. Ceva de genul. E un asa haos anul asta, incit sa va puneti cu profesorii e fix ultimul lucru pe care vreti sa il faceti. Vrei sa ai dreptate dar sa repeti anul? Se poate asta, sintem in Romania, nu uita. Faptul ca ai dreptate si oficialii recunosc ca ai dreptate nu face sa ti se si FACA dreptate. Intr-un final cel mai mult vei avea tu de pierdut. Fa ca ei acum si dupa aia poti sa ii injuri/scuipi pe strada, daca se intampla sa ai profesori niste nenorociti. Un prieten de-al meu e prof de engleza si mereu cand sunt cu el si se intilneste cu fosti elevi, interactiunea e foarte amicala.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce te impiedica sa nu fii prezentă la cursurile online?

| Adry05 a răspuns:

Are dreptate @gabidumitrescu, e școală, nu vacanță chiar dacă e ceva mai relaxat în online

| JicaContra a răspuns:

Tine minte: Bandicam iti e prietenul cel mai bun
poti sa inregistrezi tot ce guita profu' alawinking