| cri489 a întrebat:

doamna mea invatatore mi-a zis sa fac un tabel despre clima, cum adica? trebuie sa scriu ce este clima in tabel? va rog am mare nevoie!

Răspuns Câştigător
| TheBrownEye a răspuns:

Păi faci un tabel în care scrii cum e clima la munte, la câmpie etc. Fundiţa?

3 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Spune-i doamnei tale invatatoare ca tu nu esti de la INMH sa faci tabele despre clima, cum sa te puna sa faci asa ceva doamne fereste

| Tweetymrrr a răspuns:

Părerea mea e să scrii ziua în stânga pe o coloană (depinde pe câte zile v'a pus să o faceţi).
15 ianuarie
16 ianuarie
etc.
Iar apoi, pe rândul de sus să scrii temperatură, vânt, lapoviţă şi ninsoare, etc.
Cred că la asta se referă învăţătoarea ta.
Succes!

| Krosa a răspuns:

Da trebuie sa spui de clima.
ATENTIE! clima este de mai multe feluri.