| sweetener1708 a întrebat:

Doresc sa ma transfer la o alta scoala. Eu sunt din Sibiu si trec in clasa a 7-a. Vreau sa ma transfer la Cluj deoarece sunt scoli mai bune. Nu am pe nimeni la Cluj decat pe sora mea care este la facultate si sta in chirie la Cluj. Credeti ca o sa imi accepte transferul de la scoala la care sunt daca nu am domiciliu la Cluj si nici parintii cu mine acolo, decat pe sora mea care am mai mentionat ca sta in chirie?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dar sora ta te accepta?
Faci cum vrei, dar totusi cred ca esti prea mica si nu vad de ce nu ar fi scoli bune in Sibiu. Nu te gandi ca daca te duci la Cluj va fi cine stie ce diferenta, s-ar putea sa nu fie asa.
Iar cand te transferi ma indoiesc ca o sa ii intereseze pe ei cu cine stai acolo. Adica te vor intreba motivul dar nu e necesar sa le dai tot din casa.

| sierra1 a răspuns:

Foate probabil că nu

| Kalya66 a răspuns:

Probabil ca da...