| pwp a întrebat:

Buna TPU
Dupa parerea voastra, care este cea mai buna universitate din Romania la momentul actual?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Singura ierarhizare certă a facultăţilor din România a fost făcută în urmă cu trei ani de Ministerul Educaţiei împreună cu experţi din cadrul Asociaţiei Universităţilor Europene (EUA). Cu toate că este contestată de multe instituţii de învăţământ, clasamentul poate fi totuşi un reper pentru absolvenţii de liceu.

Au fost analizate 60 de domenii de studii, iar facultăţile au primit un calificativ de la A la E. Programele de studii care au obţinut A sunt cele mai performante, iar cele notate cu E sunt cele mai slabe.

Nu mai puţin de 11 facultăţi de Drept din ţară (dintre care 5 din Bucureşti) au primit calificativul E, la fel ca şi 9 facultăţi de Comunicare, 6 de Economie şi 7 de Management."--- sursa presa

Vezi, aici, lista programelor de studii care au fost notate cu calificativul E :http://www.realitatea.net/......22103.html

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar fi cea care oferă și un loc de muncă, dar nu este niciuna!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil Cuza din Iasi

| miTzuliK93 a răspuns:

Cele mai bune facultati din Romania, din cate stiu, se afla in Iasi si in Cluj. Asadar, e o lupta, cred, intre: UBP (Cluj), Gheorghe - Asachi (Iasi), Cuza (tot Iasi).