| denibb a întrebat:

Buna TPU, eu am terminat liceu in 2015 si nu am luat bacul, iar anul acesta vreau sa ma inscriu in sesiunea din toamna. atunci ar trebui sa mai dau din nou competentele? precizez ca vreau sa dau la romana si la matematica.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu.Competentele odata date, raman asa, nu mai trebuie sa le dai din nou, o sa dai doar examenele scrise la care nu ai luat nota de trecere.Competentele raman date, ramai cu acele calificative.
Numai bine.

| denibb explică (pentru AvalohAlyn):

Eu am luat doar la bio, pot sa dau deci doar romana si mate?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Bacul are trei probe. Va trebui sa iti mai alegi inca o disciplina, in functie de profilul tau.