| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa invat o limba Oricare dintre acestea:
LImba Engleza,Limba Frannceza,Limba Italiana,Limba Spaniola! Ce parere aveti care e cel mai bine sa invat o limba la perfectie, dar si ma refeream si la Job sa ai un job bun si ce ar trebuie sa invat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, engleza si spaniola sunt cele mai utile.
1) Engleza;
2) Spaniola;
3) Franceza;
4) Italiana.
Daca vrei sa alegi numai una din toate astea, iti sugerez engleza.
Succes!
P.S.: Eu stiu 5 limbi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Spania e in colaps ce sa faci cu ea, engleza si germana domina lumea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu dar nu a spus ca are intentie sa invete germana asa ca nu am scris.
In cazul asta ar fi fost:
1) Engleza;
2) Germana;
3) Franceza;
4) Italiana.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu fanceza nu ai ce face sincer nici cu italiana,dar daca isi place inveti,eu merg pe engleza si germana mereu, japonia merge pe germana, china pe engleza in viitor china, japonia, korea de sud vor fi mega puteri

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este sa incepi cu limba romana.Mai ai putintel de lucrat la ea.

| darrio2007 a răspuns:

Mai flacaneata, te supara adevarul? Nu sunt tigan, sunt roman. Daca nu stii sa te exprimi in limba romana este problema ta.Dar fara jigniri de genul asta.Ok?

| RAY a răspuns:

Sa le luam pe rand

engleza limba principala a lumii
franceza mergi in africa cu ea sau in franta si la ei e criza
italiana nu prea sunt locuri de munca
spaniola saracie
germana de ce nu vrei sa inveti? http://new-language.ucoz.com/
momentan este limba baniilor