| AoiSora a întrebat:

Imi poate spune cineva cu ce ar trebui sa incep daca vreau sa invat engleza de una singura? Nu sunt chiar pe langa, dar nu inteleg de la profesoara de la scoala. Sunt in clasa a 8-a - stiu, m-am trezit tarziu - dar m-am gandit ca mi-ar prinde bine.Multumesc ^^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe niculescu.ro si comanda-ti gramatica limbii engleze Ellen Henrichs-Kleinen. Este foarte buna. Si in plus, trebuie sa ai neaparat un dictionar pe care sa il rasfoiesti, sunt bune si cele de pe net, si translatorul pentru ca te ajuta sa traduci mai mult decat un cuvant. Apoi sa fii atenta la ore si sa te pregatesti si cu lectile din manual de dinainte sa le faceti cu profesoara.

1 răspuns:
| claudiu11re a răspuns:

Eu in generala nu am facut engleza cu toate ca vroiam sa fac dar nu s-a putut cand am ajuns la liceu am lasat germana deoparte si m-am transferat la engleza iau ore din cls a 9a si sunt cls a 11 a si am descurc inca ff bine deoarece din cls a 9 am inceput sa iau ore de la profa