| DeeaDede1010 a întrebat:

Imi puteti da niste idei despre un proiect la franceza despre francofonie? Profesoara a spus sa nu facem ppt...deci aveti niste idei chiar si imagini cu niste proiecte?

1 răspuns:
| Dyanadyanadya a răspuns:

Eu zic sa faci o sceneta cu aceasta ocazie, ar fi chiar frumos. Daca nu ai idei uite de exemplu un dialog intre o furnica si un om, in care omul ii povesteste furnicii despre Ziua Francofoniei, sau poti sa compui o poezie (tot in franceza normal). Sper ca te-am ajutat