| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Imi puteti recomanda carti care sa contina o poveste de dragoste dintre 2 adolescenti? Sa fie mai captivanta,o poveste frumoasa, bazata pe sentimente.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cocooos a răspuns:

La rascruce de vanturi, Emily Bronte
Marile sperante, Charles Darwin
Floarea-soarelui, Richard Paul Evans
Ultimul cantec; Accidentul; O plimbare de neuitat- Nicholas Sparks
Cele treisprezece motive de Jay Asher
Adevar sau provocare de Sara Shepard
Vei fi acolo? - Guillaume Musso

5 răspunsuri:
| Diux96 a răspuns:

Maitrey-Mircea Eliade si raspunsul big grinragostea nu moare-Maitreyi Devi.

| alexuts28 a răspuns:

Cartile de Nicholas Sparks sunt superbe: O plimbare de neuitat, Talismanul, Jurnalul unei iubiri, Ultimul cantec, etc.

| inna07 a răspuns:

Chimie Perfecta de Simone Elkeles

| andreea133 a răspuns:

- Elevul Dima dintr-a saptea - Mihail Drumes
- Domnisoara Christina-Mircea Eliade( nu e dragoste intre adolescenti, dar mie mi s-a parut geniala, un tip se indragosteste de cineva si ii apare in visuri, uneori si in realitate o fantoma, e geniala cartea).

| T3quila a răspuns:

Twilight. :]]