| Ralux a întrebat:

Imi puteti recomanda un stilou foarte bun, de calitate? Sau o firma care fabrica stilouri de calitate ( fara sa zgarie,sa scrie frumos,fara sa curga, sa fie rezistenta penita etc.). Multumesc anticipat! happy
P.S.: Voi ce stilou folositi?Ce marca?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cel mai bun stilou este stiloul chinezesc. Cel cu peniță ascunsă. Ultima dată am cumpărat unul cu prețul de 7 lei. Eu scriu de peste 50 de ani cu stiloul și scriu numai cu acestea de tip chinezesc. Dacă nu scrii chiar foarte mult, te poți folosi de unul cam 4 -5 ani de zile. Și de scris scrie foarte subțire. Este un stilou EXCELENT.
Partea proastă e că cernelurile nu mai sînt prea bune acum. Și Pelikan și Parker sînt cam apoase și au o culoare cam spălăcită.
Mai degrabă mai bună este HERO, care este tot chinezească.

| claudiu11re a răspuns:

Pelikan

| oannna3 a răspuns:

Cele de la BIC. Costa doar 15 lei, si sunt foarte ok. Eu am unul de 6 luni si nu ma plang deloc.

| YellowPerson a răspuns:

Stilourile de la Herlitz eu am unul cu care scriu de trei ani si nu mi-a facut niciodata probleme.In magazine se gaseste cu 48 de lei.Dar merita banii