| ANONIMANON a întrebat:

Imi puteti spune cate razboaie au avut loc in Golful Persic si intre cine si cine s-au dus?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De-a lungul istoriei, zona Golfului Persic (fosta Persia) a fost plin de razboaie, aproape in continuu.
Zona este plina cu comunitati tip tribale, care in permanenta s-au razboit intre ei, dar au luptat si cu multi invadatori exteriori, printre care primul (mai) cunoscut a fost Alexandru Macedon.

| 393Dan a răspuns:

Scrie fix asta doar in engleza pe google, cu wiki la sfarsit. N-ui asa complicat sa cauti si sa gasesti singur.